Piątek 12 grudnia 2014
9 0

Spokój musi kosztować

Chciałoby się powiedzieć: tramwaje wjechały na ulicę Kościuszki. Brzmi to zachęcająco, ale musimy jeszcze chwilę poczekać. Może nawet więcej niż chwilę, ale nie tak znowu długo – za rok o tej porze będziemy jeździli do dworca tramwajem! Naszym, olsztyńskim, wyczekiwanym od 50 lat. Na razie na ulicy Kościuszki, pomiędzy Kętrzyńskiego a placem Konstytucji 3 maja,  zaczęły się intensywne prace budowlane, ponieważ modernizacja transportu to nie tylko słupy trakcji tramwajowej, ale również cała podziemna infrastruktura komunalna. Niestety, zaczęły się również kolejne utrudnienia dla kierowców.

Z przekonaniem i szczerze przepraszam za utrudnienia, które towarzyszą tej ważnej dla rozwoju miasta inwestycji i proszę o cierpliwość! Musimy się jeszcze trochę pomęczyć, ale naprawdę widać już światełko w tramwajowym tunelu.

Wejściem na ten odcinek osiągnęliśmy pewien wierzchołek natężenia prac. Teraz powinno ich już tylko ubywać. W najbliższy weekend znikną ograniczenia na alei Piłsudskiego a kolejny etap przed nami, czyli oddanie do użytku kierowcom jednego pasa ulicy Obiegowej. Jeszcze w karnawale powinny zakończyć się prace na ulicy Dworcowej, ruszy ruch ulicą Bukowskiego oraz znikną ograniczenia związane z mostem na Tuwima.

Przyznam szczerze, że nie tylko mieszkańcom jest ciężko z tą inwestycją – mnie również. Czuję jej ciężar i odpowiedzialność za utrudnienia nią spowodowane, ale proszę: bądźmy optymistami, bo widać, jak intensywnie roboty są prowadzone, co daje gwarancję, że zakończą się zgodnie z planem.

Staramy się minimalizować utrudnienia, szukać rozwiązań łagodzących ograniczenia oraz maksymalnie informować o ich zakresie. Kierujemy do Państwa ogłoszenia, ulotki, a także spotykamy się z firmami, instytucjami, przedsiębiorcami, którzy prowadzą swoją działalność w obszarze inwestycji. Mam nadzieję, że wspólnie przejdziemy ten najtrudniejszy czas zmian i będziemy się czerpać z korzyści, jakie daje miastu komunikacja tramwajowa.

Oceń post
Ocen: 9
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup