Piątek 9 stycznia 2015
1 0

Co zrobić, żeby pomóc

Z nowym rokiem tradycyjnie pojawiają się apele o skierowanie 1%  naszych dochodów na chwalebne i społecznie pożyteczne cele. To piękna i szlachetna inicjatywa, a od kilku lat formalne rozwiązanie prawne, które, poza swoim oczywistym wymiarem ekonomicznym, pozwala nam spojrzeć, jakie są potrzeby otaczającego nas świata. Piszę „świata”, bo nie zawsze nasze wsparcie trafia do ludzi – czasami także do naszych „braci mniejszych”, czyli zwierząt.

Przykładem tego, jak 1% może „zapracować” na poprawę warunków życia czworonogów, może być wybudowana właśnie z tych pieniędzy wiata w naszym, miejskim Schronisku dla Zwierząt. Służy ona kotom – przylega zresztą do schroniskowej „kociarni”, w której egzystuje ok. 80 tych „futrzaków”. Inwestycja nie byłaby możliwa ze środków własnych schroniska, a w ten sposób, dzięki życzliwości ludzi dobrego serca, koty mają schronienie i dach nad głową.

Żeby takie działanie było możliwe wolontariusze i pracownicy schroniska utworzyli Stowarzyszenie  „Zwierzyniec św. Franciszka” o statusie organizacji pożytku publicznego. Organizacja, chociaż nie ma jeszcze zbyt długiego stażu, już „uciułała” z jednego procenta ponad 120 tysięcy złotych, z których 79 tysięcy przeznaczono na wiatę. Pozostałe środki są wykorzystywana na poprawę warunków bytowych „zwierzęcych pensjonariuszy” schroniska.

Taka inwestycja do dobry przykład, że warto nie żałować 1%, bo jest to zawsze dar serca, niezależnie czy nasze uczucia kierujemy do ludzi, czy do zwierząt.

Wszystkich, których zainteresowała możliwość wsparcia naszego schroniska, odsyłam na stronę internetową placówki: http://www.schronisko.olsztyn.pl/ , na której znajdą informację, co zrobić, żeby pomóc.


Zdjęcie: olsztyn.wm.pl

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup