Czwartek 22 maja 2014
0 0

Widać perspektywę

Coraz wyraźniej widać nową perspektywę. Myślę tu o nowej perspektywie finansowej, związanej z budżetem Unii Europejskiej. Wiadomo, że będzie więcej pieniędzy, a co za tym idzie, rysuje się szansa na zaspokojenie kolejnych potrzeb Olsztyna i nas – jego mieszkańców.

W ramach nowej perspektywy ma być realizowanych kilka bardzo ważnych inwestycji, a wśród nich niezwykle istotne połączenie „olsztyńskich sypialni” z aleją Warszawską. Dużo się o tym mówiło, mniej w to wierzyło. Niektórzy traktowali to jako klasyczne „obiecanki-cacanki”, ale dzisiaj zrobiliśmy pierwszy ważny krok w tę stronę – w samo południe podpisałem umowę na zaprojektowanie tego „łącznika”. Przetarg na tę pracę wygrało konsorcjum firm wrocławskich, a zakończenie projektowania nastąpi w I kwartale przyszłego roku. Potem – mam taką nadzieję – zaczną się intensywne prace budowlane. Na pytanie, kiedy spodziewam się oddania inwestycji, powiedziałem, że mniej więcej wtedy, gdy będzie oddawana południowa obwodnica Olsztyna. Sądzę, że gdyby tak się stało, to na długi czas problem dojazdów z „olsztyńskich sypialni” zostałby rozwiązany.

Inwestycja w tej skali i w tym miejscu ma swoje ułatwienia i utrudnienia. Z pewnością ułatwieniem w budowie tego „łącznika” będzie to, że ominie tereny zamieszkałe, czyli unikniemy kolizji z ruchem samochodowym na czas budowy. Utrudnieniem – i to nie małym – będzie odcinek przez Łynę i jej dolinę. Zrobimy go budując estakadę, co będzie najmniejszą ingerencją w środowisko naturalne.

Jak zwykle przy takich inwestycjach czeka nas wiele wejść pod przysłowiową górę, ale wierzę, że sobie z nimi poradzimy. Wiadomo – wiara czyni cuda, a poza tym… – z góry lepiej widać perspektywę.

Oceń post
Ocen: 0
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup