Czwartek 12 lutego 2015
1 1

Siatkówka w najpiękniejszym wydaniu

Co prawda mamy dopiero luty, ale już można zapowiedzieć, że sierpień… będzie gorący. Ta temperatura wynika z intensywności przygotowań i rangi wydarzeń, które będą miały miejsce nad jeziorem Ukiel. Nowa infrastruktura nadjeziorna przebojem zdobywa nie tylko serca mieszkańców, ale również  organizatorów imprez kulturalnych i sportowych. Kulminacja tych imprez przypadnie na drugą połowę sierpnia, więc już dziś warto sobie zarezerwować urlop.

Kulturalno-artystycznym wydarzeniem roku będzie z pewnością druga edycja Olsztyn Green Festival, zaplanowana na 14 i 15 sierpnia. Ubiegłoroczny festiwal przyniósł wiele radości mieszkańcom i turystom oraz sporo ważnych doświadczeń organizatorom. Uprawniają one do stwierdzenia, że tegoroczny będzie jeszcze lepszy, wzbogacony udziałem zagranicznej gwiazdy oraz dodatkowymi koncertami na scenie alternatywnej. Termin też wydaje się optymalny, zwłaszcza jeśli idzie o potencjalne kolizje z innymi, podobnego typu imprezami. Zgodnie z sugestiami uczestników koncerty będą odbywały się w piątek i sobotę, co jest ukłonem w stronę turystów i osób przyjezdnych.

Termin Olsztyn Green Festivalu wynika także z tego, co będzie się działo nad Krzywym w następnych tygodniach. Najpierw na plażę wejdą specjaliści od konstrukcji stalowych i zbudują… stadion, a w kolejnym tygodniu, od 24 do 30 sierpnia – siatkarki i siatkarze plażowi! To z pewnością będzie sportowe wydarzenie roku: pierwszy, olsztyński Grand Slam, czyli Puchar Świata w Siatkówce Plażowej! Po dziesięciu latach wypraw olsztynian na te zawody do „plażowych Starych Jabłonek”, Stare Jabłonki… przywędrują do nas! Na dziś mamy wszystko, żebyPuchar Świata w Olsztynie mógł się udać: wspaniałe obiekty, doświadczenie poprzednich organizatorów, zapał nowych, wsparcie Polskiego Związku Piłki Siatkowej i realne szanse na zamknięcie budżetu imprezy. Nie mam wątpliwości, że do tych atutów i gwarancji powodzenia należy dołączyć jeszcze jeden – miłość olsztynian do siatkówki i to w jej najpiękniejszym wydaniu.

Jak mawia Jerzy Owsiak – oj, będzie się działo! Nieważne, jak wakacje się zaczną – ważne, że skończą się wspaniałą zabawą. W Olsztynie!

Oceń post
Ocen: 2
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup