Czwartek 5 marca 2015
2 0

Prawda przysłów

Każdy pewnie pamięta z dzieciństwa stare, dobre przysłowie: „Kto zjada ostatki, ten piękny i gładki”. Trudno stwierdzić, czy zawsze jest prawdziwe, ale z pewnością działa motywująco. Jego zaletą jest również uniwersalność, albowiem nie zawsze odnosi się tylko do jedzenia.

Najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest decyzja komisji merytorycznej oceny projektów, składanych w ramach RPO „Warmia i Mazury”, pozytywnie oceniająca nasz projekt pod nieco zagadkowym tytułem: „Poprawa dostępności komunikacyjnej Warmii i Mazur poprzez podniesienie nośności drogi wojewódzkiej 598 w Olsztynie, ul. Sikorskiego – II etap”. Pozytywna decyzja ma swój… pozytywny, kwotowy wymiar, albowiem przekłada się na dotację wysokości 14 827 836 zł,  stanowiącą 95 proc. kosztów całej inwestycji.

 To naprawdę bardzo dobra informacja i jeśli nic się nie zmieni – a nie powinno (!) – to jeszcze w tym tygodniu zapadną ostateczne decyzje!

Jak się to ma do cytowanego na wstępie przysłowia? Otóż są to zapewne już ostatnie pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury” w ramach kończącej się perspektywy finansowej 2007–2013. Ktoś coś zaoszczędził, ktoś czegoś nie wykorzystał i zebrało się właśnie na przysłowiowe „ostatki”. Efektem „ostatkowego” wsparcia będzie piękna i gładka ulica – aleja gen. Władysława Sikorskiego. Część prac modernizacyjnych na tej arterii jest wykonywana w ramach inwestycji tramwajowej, ale zostały jeszcze duże fragmenty „nieruszone ręką drogowca”, które, zwłaszcza teraz, w kontekście już zmodernizowanych odcinków ulicy, ujawniają swój fatalny stan. Przysłowiowym rzutem na taśmę udało się doprowadzić do tego, że jeszcze w tym roku – i w ramach tych samych, tramwajowych  wyłączeń z ruchu - cała Sikorskiego otrzyma nową nawierzchnię! I jak tu nie wierzyć w prawdę przysłów?!

Przy okazji jeszcze jedna dobra wiadomość. Nasz projekt „Infrastruktura rekreacyjno-sportowa nad jeziorem Ukiel” otrzymał nominację do konkursu „TOP Inwestycje Komunalne 2015”. Do pełni szczęścia potrzeba głosów internautów, dlatego zachęcam do wejścia na: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2015/nominacje/68174.html i do kliknięcia w zakładkę „Podoba mi się”. Nic trudnego, zwłaszcza, że przecież to szczera prawda.

Oceń post
Ocen: 2
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup