Środa 11 marca 2015
5 0

Nowe miejsca pracy

Dzisiaj miałem przyjemność uczestniczyć w inauguracji działalności kolejnej części rozbudowywanego Centrum Logistycznego „Michelin”. To ważna data także dlatego, że w tym roku będziemy świętować dwudziestolecie obecności firmy Michelin w Olsztynie. Piszę „świętować”, bo jest to prawdziwy powód do radości. Te dwadzieścia lat to niekwestionowany rozwój fabryki i miasta. Kiedy Michelin wchodził do Olsztyna towarzyszyła temu nadzieja i obawy, jak potoczą się dalsze losy zakładu. Dziś nie ma już żadnych obaw, a nadzieja została przekuta w sukces i wymiar największej fabryki koncernu Michelin w Europie.

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić stolicę Warmii i Mazur bez Michelina. To nasz największy pracodawca i  gospodarcza wizytówka miasta. Wejście tak potężnego koncernu na olsztyński rynek stanowiło ogromny impuls rozwojowy, który w oczywisty sposób przełożył się na dzisiejszy wizerunek Olsztyna. Mówiąc rozwój nie myślę tylko o oczywistych korzyściach gospodarczych, ale także i o tych, rozumianych jako kapitał intelektualny i kulturowy. Nasi inżynierowie jeździli do Francji i przywozili nowe doświadczenia oraz nowe spojrzenie na świat. Poznawali nowe techniki zarządzania, podnoszenia efektywności, budowania właściwych relacji pracowniczych. To przekuwało się w kapitał społeczny naszego miasta.

Cieszę się, że Michelin nie zatrzymuje się w rozwoju i dalej inwestuje w swój olsztyński zakład, a pośrednio w Olsztyn. W ostatnim czasie wydałem dziesięć pozwoleń na rozbudowę tej fabryki, więc moja radość ma uzasadnione podstawy. Co ważniejsze, wytwarza ona produkty najnowszych, innowacyjnych technologii. Także rozbudowa  Centrum Logistycznego będzie kolejnym krokiem w tym rozwoju – a to przekłada się na nowe miejsca pracy oraz coś tak prozaicznego, ale ważnego, jak podatki zasilające budżet miasta.

Podczas spotkania życzyłem, żeby dalszy rozwój fabryki przebiegał równie harmonijnie i pomyślnie. Jest w tym odrobina egoizmu, bo wiem, że dynamiczny, dobrze zarządzany i będący w dobrej kondycji finansowej zakład Michelin Polska, to gwarancja dalszego pomyślnego rozwoju Olsztyna.

To niejedyna dobra wiadomość z olsztyńskiego rynku pracy. Oto w naszym mieście pojawił się pracodawca, który chce zatrudnić sto osób w firmie specjalizującej się w profesjonalnej badaniu opinii i rynku. Jeszcze do niedawna tzw. koszary Funka przy ul. Kasprowicza straszyły swoim stanem technicznym i smuciły niszczejącą substancją zabytkową. Dzisiaj cieszą oko pietyzmem z jakim zostały odrestaurowane i tylko patrzeć, jak zostaną oficjalnie otwarte. Z tego co wiem, będą pełniły różne funkcje, ale dla mnie najważniejsze, że ich oferta usługowa poprawi sytuację na olsztyńskim rynku pracy. 

Oceń post
Ocen: 5
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup