Niedziela 15 marca 2015
5 1

Miejsce czeka

Wiosna coraz bliżej, więc i nasza aktywność sportowa wzrasta. Za tydzień tegoroczną edycję akcji Olsztyn. Aktywnie! zainauguruje tradycyjny spływ Łyną, organizowany przez członków Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena”, a tydzień po Wielkanocy nastąpi kolejna odsłona akcji Olsztyn biega!

Najważniejsze, że coraz bardziej upowszechnia się olsztyński model aktywnego wypoczynku i że mamy gdzie realizować się sportowo i rekreacyjnie. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy tego nie zauważają, ani tego, że ich ocena kondycji sportowej Olsztyna uzależniona jest od aktualnej sytuacji w OKS Stomil. Naprawdę, mamy się czym pochwalić – i to zarówno nową infrastrukturą, jak i osiągnięciami sportowców. 

Korzystając z przyjaznej, tzn. niedeszczowej pogody, wybrałem się nad jezioro Ukiel zobaczyć, jak przebiegają prace modernizacyjne i co się tam w ostatnim okresie zmieniło. Bardzo miła niespodzianka spotkała mnie nad Zatoką Miłą. Okazuje się, że zapowiedź prywatnego  inwestora, że od maja będzie tam czynny wyciąg do nart wodnych, potwierdza się w stu procentach. Wyciąg już jest i właśnie przechodzi testy. Trzeba dużego samozaparcia, żeby teraz korzystać z nart wodnych, ale wiadomo – testy to testy. Nie wątpię, że wyciąg będzie działał i znajdzie swoich sympatyków.

Przekonałem się o tym obserwując w „Aquasferze Galerii Warmińskiej” imprezę pod nazwą King of the Pool. Było to pierwsze tego typu wakeboardowe wydarzenie na basenie olimpijskim. Dwudziestu śmiałków rywalizowało w pływaniu na specjalnej desce wakeboardingowej, trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub wyciągu – to taka nowa odmiana sportów wodnych, połączenie nart wodnych i snowboardingu. Ta impreza potwierdziła, że nasza „Aquasfera” nadaje się do wszystkiego – od mistrzostw Polski w pływaniu, przez zawody smoczych łodzi, artystyczne „tańce na wodzie”, na zawodach wakeboardowych kończąc. I o taką funkcjonalność tego obiektu nam chodziło!

Wracając do jeziora Ukiel – coraz lepiej wygląda cała infrastruktura tego obiektu. Miłośnicy kółek korzystają już ze  skateparku, a  na Słonecznej Polanie właśnie pojawiły się nowe pomosty dla żeglarzy. Można też w końcu pospacerować wzdłuż całego jeziora. Tym, którzy podjeżdżają nad Ukiel samochodami i trafiają na zapełnione parkingi podpowiadam, że przy ul. Jeziornej, przy torach kolejowych, są również miejsca postojowe – i to wiele.  Trochę dalej, ale w końcu… przyjechaliśmy na spacer!

To niejedyne dobre wieści. Miła wiadomość nadeszła zza oceanu. Joanna Jędrzejczyk z olsztyńskiego klubu Arrachion został mistrzynią w walkach MMA federacji UFC. To najpoważniejsza federacja w tym sporcie, dlatego i zwycięstwo pani Joasi ma swój ciężar gatunkowy. Z polskich zawodników MMA nikt jeszcze tak wysoko nie dotarł.

Pani Joanno – serdeczne gratulacje od mieszkańców Olsztyna i ode mnie osobiście. Olsztyn górą! Czekamy na Pani powrót.

W gorszych nastrojach wrócili piłkarze Stomilu z wypadu do Gdyni. Tym razem się nie udało wygrać, ale za to – mam taką nadzieję – sytuacja Stomilu, przynajmniej ta bieżąca, się prostuje. Nie będę ukrywał, że również przy moim zaangażowaniu udało się spłacić należności wobec Urzędu Skarbowego i ZUS-u, co z kolei pozwoliło na podpisanie umowy i uruchomienie pierwszej transzy środków sponsorskich z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Liczę, że nowy zarząd  poradzi sobie z problemami i przed klubem zarysuje się lepsza, zawodowa przyszłość. W każdym razie miejsce w nowo powołanej Olsztyńskiej Radzie Sportu dla przedstawiciela OKS Stomil – czeka!      

Oceń post
Ocen: 6
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup