Czwartek 19 marca 2015
2 0

„Olsztyn. Aktywnie!” tuż, tuż

Aktywni na start. Nadchodzi wiosna – to już coraz bardziej widoczne. A skoro tak, to pora na „Olsztyn. Aktywnie!”. W tym roku – szósta edycja akcji. Przypomnę, że pierwsza odbyła się w roku 2010. Zaczynaliśmy od siedmiu dyscyplin. Pierwsza edycja zgromadziła dużo, bo trzy tysiące uczestników. Ale nikt nie przypuszczał, że w piątej weźmie już udział blisko 20 tysięcy osób, które będą korzystały z oferty 31 dyscyplin.

Mieszkańcy polubili akcję i dają temu wyraz swoją aktywnością. Może dlatego, że od początku nie zmieniły się cele imprezy: promowanie turystyki i aktywnego oraz zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej, kształtowanie pozytywnych postaw społecznych oraz budowanie społeczności ludzi aktywnych. Temu wszystkiemu towarzyszy promocja walorów przyrodniczych i tras rekreacyjnych w Olsztynie i okolicach. To naprawdę aktywna mieszanka.

„Olsztyn. Aktywnie!” się rozrasta, ale jedno pozostaje niezmienne – inaugurujący akcję wiosenny spływ Łyną płetwonurków ze studenckiego klubu „Skorpena” i ich gości. Zawsze jest zabawnie, głośno, rozrywkowo i tłumnie. To w końcu nasze, olsztyńskie powitanie wiosny. Podobnie – mam nadzieję – będzie i w tym roku, czyli w sobotę 21 marca. Już dziś zapraszam wszystkich nad Łynę.

A jaka będzie akcja w tym roku? Mam nadzieję, że równie udana, a nawet – jak zapewniają organizatorzy: jeszcze lepsza. Dojdą nowe dyscypliny, takie jak szermierka i wędkarstwo rodzinne. „Olsztyn. Aktywnie!” został także wzmocniony przez nowego partnera technicznego – włoskiego producenta odzieży, firmę EyE Sport. Pierwsza wiosenna kulminacja już 1 maja nad jeziorem Ukiel, a zakończenie akcji 31 października, tj. w dniu urodzin miasta.

Aktywność to coś, co wyróżnia nas coraz bardziej na mapie Polski. Myślę, że prawdziwy boom aktywności jednak dopiero przed nami, gdy zakończymy wszystkie inwestycje związane z rekreacją i aktywnym wypoczynkiem. A nastąpi to w tym roku, więc już tuż, tuż.

Proponuję małe, rozgrzewkowe przebieżki i zapraszam na start. „Olsztyn. Aktywnie!” startuje!

Oceń post
Ocen: 2
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup