Środa 25 marca 2015
3 1

Czujemy się bezpiecznie

Sesje plenarne to najważniejsze wydarzenia w działalności każdej rady miasta. Jej kwintesencja i sens funkcjonowania. Sesje wyznaczają rytm pracy rady i pozwalają na podejmowanie najważniejszych decyzji. Z tych samych powodów mają bardzo istotne znaczenie dla pracy urzędu miasta i pracowników samorządowych (zwanych potocznie urzędnikami), przygotowujących materiały sesyjne.

Dzisiejsza VII sesja Rady Miasta miała jak zwykle wiele punktów, ale jej najważniejsza część poświęcona była sprawom bezpieczeństwa mieszkańców. Swoje sprawozdania przedstawiły wszystkie służby mundurowe oraz wydział zarządzania kryzysowego i ochrony ludności. Materiały sesyjne były bardzo dobrze przygotowane, co nie uszło uwadze radnych i bardzo mnie ucieszyło, bo takie przygotowanie świadczy o dobrej pracy urzędników. Dla mieszkańców ważniejsza jest jednak konkluzja, która z tych materiałów wynika. A ta jest bardzo budująca: Olsztyn jest miastem bezpiecznym! Potwierdzają to wszystkie statystyki oraz ogólnopolskie badania. W ubiegłorocznym rankingu, opublikowanym przez tygodnik „Polityka”, okazało się, iż jesteśmy najbezpieczniejszym miastem wśród ośrodków wojewódzkich! To naprawdę cieszy – i jak sądzę, ma odzwierciedlenie w powszechnym odczuciu mieszkańców.

Nie ma co się oszukiwać – łamania prawa nigdy się do końca nie uniknie, jednak ważna w tym przypadku jest skala i ciężar gatunkowy. Na szczęście w Olsztynie liczba groźnych  przestępstw maleje, chociaż rośnie liczba wykroczeń. Po prostu sami mieszkańcy są coraz bardziej wrażliwi na przypadki łamania prawa i, co ze wszech miar słuszne,  reagują zawiadamiając odpowiednie służby. Jedyne co rzeczywiście martwi, to drastyczny wzrost liczby śmiertelnych wypadków drogowych. Widać też coraz bardziej, że idea spowalniania ruchu ma swoje głębokie uzasadnienie.

Na to, że Olsztyn jest miastem bezpiecznym wpływa  zapewne wiele czynników. Nie wiem, czy do nich można zaliczyć sukcesy naszych sportowców sztuk walki, ale coś może być na rzeczy. Piszę to rzecz jasna nieco żartobliwie, ale inspiruje mnie dzisiejsze spotkanie z panią Joanna Jędrzejczyk – naszą mistrzynią MMA, która zdobyła mistrzowski pas w kategorii słomkowej (do 52 kg) najważniejszej amerykańskiej federacji mieszanych sztuk walki – Ultimate Fighting Championship (UFC). Cieszę się, że mogłem jej osobiście pogratulować  tak wielkiego sukcesu, który odbił się echem w całym sportowym świecie. Jeszcze bardziej cieszy mnie to, że pani Joanna nie zapomina o Olsztynie. Swoje związki i przywiązanie do Olsztyna podkreśla na każdym kroku, więc trudno nie uznać, iż jest prawdziwym ambasadorem olsztyńskiego sportu i promocji Olsztyna.

Pani Joanno, po raz kolejny serdecznie Pani gratuluję i życzę  długich lat sportowych sukcesów. Zapewniam, że będziemy trzymać za Panią kciuki, także z prostego, nieco egoistycznego powodu – przy Pani czujemy się bezpiecznie!     

Oceń post
Ocen: 4
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup