Środa 1 kwietnia 2015
1 0

Na topie

Trudno pisać pierwszego kwietnia, bo każde słowo może być uznane za żart – w końcu mamy prima aprilis. Tym razem jednak żarty się skończyły. Jest na poważnie, chociaż radośnie!

Zmiany zachodzące w Olsztynie, zwłaszcza w przestrzeni publicznej, są coraz bardziej zauważalne także w Polsce. 25 marca 2015 roku na specjalnej gali podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015 nasza gmina została po raz kolejny nagrodzona w konkursie na „Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014”. Poprzednio otrzymaliśmy nagrodę za iluminację podczas Jarmarku Świątecznego. Tym razem uwagę komisji konkursowej zwróciła nasza inwestycja w Parku Centralnym, a konkretnie – jego oświetlenie. Przyznano więc nam drugą nagrodę, a komisja podkreśliła innowacyjność inwestycji i jej energooszczędność. Powoli stajemy się specjalistami od inteligentnych i ekonomicznych rozwiązań oświetleniowych, co można sprowadzić do jednoznacznej dewizy: „Więcej światła, mniej prądu!”

Kolejne dobre informacje związane są z nominacjami. Trochę poufnymi kanałami dowiedzieliśmy się, że dwa nasze obiekty zostały nominowane do nagród w konkursie „Zadbany Zabytek”,przeprowadzanym pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na liście nominacji znalazły się Dom Mendelsohna i Tartak Raphaelsohnów. Chyba nikt w Olsztynie nie wątpi, że słusznie, bo to wyjątkowo piękne, pieczołowicie odrestaurowane zabytki. Nie wiem, jak zakończy się tegoroczny konkurs, ale po mojej pierwszej obecności sądzę, że to nie wszystko i kolejnymi kandydatami do tych zaszczytnych wyróżnień – tym razem za rok 2015 – będą Koszary Funka i kamienica przy placu Bema. To dobre przykłady na to, że prywatny inwestor nie musi być nastawiony wyłącznie na szybki, ale – mówiąc najogólniej – tani efekt. Wręcz przeciwnie – może udowodnić, że ochrona dziedzictwa jest szansą i kluczem do dobrego biznesu w nietypowych obiektach zabytkowych.

Jest jeszcze jedna wiosenna jaskółka. Podobno nasze szanse na dobrą lokatę w konkursie na  „Top Inwestycję Komunalną Roku” rosną. Przypomnę, że tą inwestycją jest Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”. W ramach konkursu odbywa się też głosowanie internautów, dlatego przypominam adres, pod którym można, i trzeba (!), głosować: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2015/nominacje/.

Głosowanie trwa do 7 kwietnia, więc nie ma co się ociągać – wszystkie ręce na myszki! Bo chociaż „bycie na topie” nie jest najważniejsze, czasami nawet kłopotliwe, to jednak… sprawia przyjemność.

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup