Sobota 4 kwietnia 2015
1 0

Wesołych Świąt!

Wielkanoc to w naszej, polskiej, chrześcijańskiej tradycji święto o wyjątkowym znaczeniu – symbol odrodzenia, zmartwychwstania, powrotu do życia. Z Wielkanocy czerpiemy siłę, wiarę i nadzieję na cały rok. To prawdziwy początek wiosny, której oczyszczająca moc wiąże się z tradycją oblewania wodą i smagania wierzbowymi witkami.

Święta Wielkiej Nocy to także czas rodziny. Chwile wytchnienia w gronie najbliższych, wspólne, uroczyste wielkanocne śniadanie, spotkania z przyjaciółmi i świąteczne spacery.

W wielokulturowym Olsztynie Wielkanoc mieni się wieloma barwami. Różnią się obrzędy i zwyczaje, potrawy i wystrój stołów, ale zawsze są to chwile radości, związane z najważniejsza wiadomością, obiegającą świat od blisko dwóch tysięcy lat – Chrystus zmartwychwstał!

W tym szczególnym dniu, jakim jest Wielka Sobota – tradycyjny czas święcenia pokarmów, życzę Państwu pogodnych, zdrowych i rodzinny Świąt Wielkiej Nocy. Niech niezwykła, wielkanocna atmosfera wzbudza refleksję nad zmiennością życia, ale też niech niesie Państwu radość i odpoczynek. Wesołego Alleluja.

Oceń post
Ocen: 1
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup