Środa 6 maja 2015
4 0

Dobro dobrem wróci

Dobre informacje nie powinny czekać. Taką jest z pewnością fakt, iż porozumienie gminy z parafią św. Jakuba jest już bardzo bliskie i realne. Przypomnę, że chodzi o ciąg spacerowy wzdłuż Centrum Pielgrzymkowego św. Jakuba, łączący projektowane przykatedralne planty z ulicą Staszica.

Przylegające do katedralnego muru wzdłuż ulicy Pieniężnego planty to jedno z piękniejszych, ale i bardziej zaniedbanych miejsc Olsztyna. Chcemy uporządkować tę wyjątkową przestrzeń i udostępnić mieszkańcom, łącząc ją z parkiem Podzamcze oraz Parkiem Centralnym. Przeszkodą było ogrodzenie Centrum św. Jakuba, które uniemożliwiało realizację tego projektu. Rozmowy w tej sprawie trwały od dłuższego czasu, ale właśnie teraz nastąpił wyraźny przełom. Ksiądz proboszcz Andrzej Lesiński przyjął moje zaproszenie i podczas dzisiejszego roboczego spotkania w ratuszu przychylił się do naszej prośby o przesunięcie granicy parafialnej działki, co pozwoli na przyjazne rozwiązanie problemu.

Są oczywiście jeszcze pewne uwarunkowania, które będą przedmiotem dalszych rozmów, ale liczy się dobra wola współpracy i służenia mieszkańcom. Jeżeli takie nastawienie towarzyszy obydwu stronom – kompromis zawsze się znajdzie.

Serdecznie dziękuję Księdzu Proboszczowi za życzliwe podejście do tej trudnej sprawy – i jestem przekonany, że dobro zawsze dobrem wróci.     

Oceń post
Ocen: 4
Zobacz również:

Wasze komentarze (0)

scrollup